Badanie trychologiczne

Badanie trychologiczne wskazane jest w przypadkach: nadmiernego wypadania włosów i łysienia, schorzeń skóry głowy (łojotokowe zapalenie skóry głowy, łupież etc.), uszkodzeń włosów zabiegami fryzjerskimi. Wizyta trychologiczna ma na celu szczegółową weryfikację stanu skóry głowy, włosów, mieszków włosowych faz wzrostu oraz cebulek – w tym celu specjalista wyrywa kilka włosów wraz z cebulkami. Badanie trychologiczne jest konieczne w celu ustalenia przyczyny problemów z włosami oraz zalecenia odpowiedniej metody leczenia.

Główne przyczyny utraty włosów to: uwarunkowania genetyczne, stres, niektóre lekarstwa, chemioterapia, nierównowaga gospodarki hormonalnej. Dogłębne konsultacje mają na celu ustalenie czy konieczne jest włączenie leczenia farmakologicznego, dlatego trycholog pozostaje we ścisłej współpracy ze specjalistami: dermatologami, biotechnologami, kosmetologami, dietetykami, endokrynologami, psychologami i psychiatrami.

Nasz specjalista omówi podstawy zdrowego żywienia, aby pomóc w odzyskaniu równowagi ciała. Wiele spośród przyczyn wypadania włosów to źle dobrane programy odchudzające i diety, niedobory substancji odżywczych i wysokie spożywanie tłuszczów zwierzęcych (fast food, żywność mocno przetwarzana), które zwiększają poziom testosteronu, co z kolei zwiększają poziom DHT – czynnika odpowiedzialnego za łysienie androgenowe.

Analiza stylu życia – wywiad ma na celu ustalić, czy dieta, praca / kariera, problemy rodzinne są czynnikiem przyczyniającym się do utraty włosów. Po konsultacji, trycholog przedstawia wskazówki co do suplementacji oraz zdrowego stylu życia.

Pielęgnacja włosów jest wyzwaniem dla wielu ludzi. Podczas badania, trycholog udzieli wskazówek jak pielęgnować skórę i włosy, jak powinno wyglądać prawidłowe mycie oraz aplikacja odżywki, pomoże w doborze preparatów leczniczych oraz do pielęgnacji i stylizacji.

Skóry głowy oraz włosów, nie należy myć na około dobę przed wizytą. Jeżeli stosują Państwo preparaty wzmacniające włosy lub suplementy – prosimy o zabranie ich ze sobą na wizytę.

Po diagnozie i wyjaśnieniu problemu oraz przyczyny, zostanie Państwu przedstawiona najlepsza forma leczenia. Chodzi o to, aby szukać przyczyny problemu, a nie wyłącznie leczyć objawy.