Usługi

Do najczęściej leczonych trychologicznie schorzeń należą: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, łysienie telogenowe, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, łupież i uszkodzenia mechaniczne włosów.

Wypadanie włosów może być uwarunkowane genetycznie, jak również wywoływane przez: złe odżywianie, gorączkę, niedokrwistość, zaburzenia hormonalne, zaburzenia tarczycy, cukrzycę, leki, stres, ciążę, uszkodzenia chemiczne, infekcje bakteryjne, nieprawidłową stylizację i inne. Skuteczne leczenie zaczyna się od wnikliwej konsultacji. Istotne informacje dotyczące zdrowia badanego, historii medycznej, diety, leków, nawyków pielęgnacyjnych oraz uwarunkowań genetycznych są rejestrowane i analizowane w trakcie wstępnego badania.

W centrum Trycholog24 najważniejsze dla nas jest postawienie właściwej diagnozy, które przeprowadzane są przy udziale wielu specjalistów z różnych dziedzin: trychologii, biotechnologii, endokrynologii, dermatologii, dietetyki itp.

Do postawienia diagnozy przeprowadzamy szczegółowe badania skóry głowy i włosów. Badamy fazy wzrostu włosów, określamy stan mieszków włosowych i skóry głowy, wykonujemy trichogram, trichoskopię, zlecamy badania hormonalne tarczycy, hormonów płciowych, badania genetyczne na predyspozycję do łysienia androgenowego, analizę pierwiastkową włosów, czy test na nietolerancję pokarmową. Dobór odpowiednich badań oraz ogromne doświadczenie trychologów umożliwia właściwe postawienie diagnozy.

Posiadając pewną diagnozę wiemy jak leczyć, aby jak najszybciej powrócić do stanu sprzed choroby. Następnie proponujemy odpowiednie, sprawdzone leczenie dla danego schorzenia.

Metoda leczenia zależna jest od stopnia nasilenia problemu i przerzedzenia włosów. Kiedy zachodzi prawdopodobieństwo, iż leczenie kuracjami oraz suplementacją będzie mało intensywne – zalecamy leczenie mezoterapią mikroigłową z użyciem silnie skoncentrowanych składników czynnych tj.: komórki macierzyste, crexepil czy placenta.

Dzięki przeprowadzanym zabiegom peelingującym oraz regenerującym, otrzymujemy szybki efekt odświeżenia oraz wzmocnienia. Zabieg peelingujący przynosi świetne efekty w leczeniu łuszczycy, łojotoku oraz łojotokowego zapalenia skóry. Zalegająca na skórze łuska blokuje prawidłowe funkcje skórne, co w efekcie może przyczynić się do wypadania włosów. Prawidłowe złuszczenie warstwy odświeża i dotlenia skórę, pobudza ukrwienie, włosy stają się świeże i odbite od nasady. Często spotykamy się z włosami zniszczonymi zabiegami fryzjerskimi. Włosy stają się matowe i kruche. Najbardziej efektywnym zabiegiem wzmacniającym jest systematyczna aplikacja hydrolizowanej keratyny, która stopniowo wnika we włókna, uelastyczniając je i zapobiegając łamaniu się włosów. Efekty zabiegów szybko wpływają na poprawę stanu i struktury włókien, poprawiając tym ogólny wygląd fryzury oraz samopoczucie Leczonego, co jest niezwykle istotne w procesie leczenia.

Nasze centrum pomaga również osobom z problemami intensywnych przerzedzeń i łysienia. W przypadkach tych zalecamy: zabiegi pigmentacji skóry – barwienie skóry pigmentem w odcieniu włosów, przeszczep – współpracujemy z najlepszymi chirurgami specjalizującymi się w przeszczepach włosów, niechirurgiczne metody zagęszczania włosów – niechirurgiczne implanty zagęszczania włosów w miejscach najbardziej tego wymagających, jak np. korona głowy.

Jeśli nikt nie pomógł Ci z problemem z włosami czy skórą głowy, zapraszamy do nas. Gwarantujemy rozwiązanie problemu. Nie ma dla nas zagadek w temacie chorób włosów czy skóry głowy.

Potwierdzeniem są opinie naszych pacjentów w dziale – Opinie. Zapraszamy do zapoznania się ze zdaniami pacjentów na temat poszczególnych trychologów – można je sprawdzić przy próbie rezerwacji wizyty.

Zapraszamy!

Program Zdrowe Włosy

Program jest prowadzony przez Hair Medica. Umożliwia każdemu skorzystanie z tanich szkoleń i praktyk trychologicznych, dzięki czemu absolwenci szkoleń mogą prowadzić tańsze konsultacje trychologiczne pomagając w pielęgnacji włosów w swoim regionie w Polsce.

Centrum trychologiczne Trycholog24 świadczy następujące usługi:

i wiele innych schorzeń związanych ze skórą głowy i włosami.