Galeria efektów

Wiele razy zastanawialiście się czy naprawdę odpowiednia kuracja oraz pielęgnacja włosów może zdziałać cuda. Otóż może! Zapraszamy do obejrzenia naszej wspólnej galerii efektów.

Na zdjęciu powyżej widzimy efekty miesięcznej kuracji pod czujnym okiem trychologa. Jest tu przedstawiony przypadek łysienia androgenowego, czyli najpopularniejszego problemu mężczyzn. Łysienie występuje w rozmaitym stopniu u większości mężczyzn po 40 roku życia, ale coraz częściej problem zaczyna się już wieku 20-25 lat. Łysienie często poprzedzone jest w młodym wieku łojotokiem lub łupieżem tłustym. U kobiet łysienie androgenowe występuje rzadziej dotyczy ok 40% kobiet. Na ogół pojawia się koło 30- tki lub po menopauzie, ale tak jak u mężczyzn łysienie może pojawić się u coraz młodszych kobiet. Najczęsciej przyczyną łysienia androgenowego jest podłoże genetyczne- geny odpowiedzialne za produkcję androgenów, ich konwersję do dihydrotestosteronu oraz wrażliwość receptorów na działanie androgenów. Geny determinują wiek, w którymłysienie sie zaczyna, jego postępowanie, nasilenie. Wielu pacjentów nie zauważa problemu w rodzinie i nie wiąże łysienia z genami, należy jednak pamiętać, że u każdego ekspresja genu może być inna. Kolejnym istotnym czynnikiem są hormony- (testosteron, androstendion, DHEA oraz DHT), androgeny stymulują wzrost włosów terminalnych w różnych okolicach (np broda), wywierają przeciwny efekt na wzrost włosów w genetycznych predyspozycjach do łysienia androgenowego, łysienie jest związane głównie ze zwiększonym stężeniem DHT w skórze owłosionej głowy. Poziom androgenów u kobiet z łysieniem androgenowym może być podwyższony lub prawidłowy, natomiast występuję zwiększona wrażliwość mieszków włosowych na androgeny. W łysieniu androgenowym nasilone wypadanie włosów (co za tym idzie przyspieszony proces łysienia) może być spowodowane również innymi czynnikami, takimi jak stres, leki, niedobory.

Leczenie łysienia androgenowego jest procesem ciągłym, im wcześniej się rozpocznie tym łatwiej hamować wypadanie włosów.

W przypadku tego pacjenta została zastosowana kuracja oparta na komórkach macierzystych, palmie sabałowej oraz cegabie. Efekt po miesiącu jest naszym zdaniem zadowalający.

Kolejnym sukcesem kuracji trychologicznych jest magia peelingów i kwasów owocowych. Nasza pacjentka borykała się z łupieżem tłustym przez co rozpoczęła się nadmierna utrata włosów.

Na zdjęciu jest przedstawiona sytuacja na pierwszej wizycie (dwa górne zdjęcia). Skóra głowy była mocno przetłuszczona, warstwa łupieżu przywierała do skóry, ale również była widoczna na włosach. Łupież tłusty– rożni się od łupieżu suchego tym, że łuska jest koloru żółtego i mocno przylega do skóry, może czasem tworzyć strup. Często temu schorzeniu towarzyszy nadmierny łojotok Skóra ma odczyn zapalny, swędzi. Łupież tłusty może powodować nasilone wypadanie włosów. Najczęstszą przyczyna powstawanie tego rodzaju łupieżu są drożdżaki.

Jeśli chodzi o leczenie to wszystkie kuracje mają na celu oczyszczenie skóry głowy oraz regulację pracy gruczołów łojowych aby zahamować nadmierny łojotok. Powinny być stosowane również preparaty bakteriobójcze, bakteriostatyczne, które mają na celu wyeliminowanie grzybów.

Po 4 miesiącach kuracji oczyszczającej oraz regulującej wydzielanie sebum uzyskaliśmy efekt jak na dolnym zdjęciu. Skóra głowy jest czysta, a ponadto pojawiły się młode włosy, które dzięki oczyszczeniu miały okazję wreszcie się pojawić.

Na kolejnych zdjęciach widzimy efekty 3 miesięcznej kuracji łysienia pomenopauzalnego. Wiele kobiet w okresie klimakterium zgłasza się z problemem wypadania włosów. W czasie menopauzy funkcje jakie pełni w organizmie kobiety m.in. testosteron są szczególnie zauważalne. Część z kobiet w okresie klimakterium widzi po prostu zwiększone wypadanie włosów, ale część z tych kobiet zauważa również duże przerzedzenie włosów, najczęściej na szczycie głowy, ale również może dojść do ogólnego przerzedzenia. Zmiany we włosach dotyczą nie tylko skróconego okresu wzrostu włosa, ale również średnicy włosa, która ulega zmniejszeniu. Niestety zarówno zmiany hormonalne zachodzące w ciele kobiety jak i wiek mogą sprawić, że będzie ciężko odzyskać w 100% utracone włosy. Ale odpowiednia pielęgnacja, pomoże zmniejszyć wypadanie włosów i pewnym stopniu odbudować utraconą fryzurę.

Powyżej mamy przypadek kuracji błyskawicznej. Jeśli mamy do czynienia z problemem nieodwracalnym możemy zastosować proszek nanogen. Jest to unikalny kosmetyk zawierający drobno pocięte włókna keratynowe, które łącząc się z włosami dają spektakularny efekt gęstych włosów. Nanogen działa natychmiast, a efekt zagęszczonych włosów utrzymuje się do następnego mycia włosów.