Diagnozowanie chorób włosów i skóry głowy

Chociaż włosy i skóra głowy są postrzegane jako struktury zewnętrzne, faktycznie odzwierciedlają stan złożonych układów organizmu. Z tego powodu, trycholog posiada wiedzę z zakresów tj.: fizjologia, żywienie, budowa skóry i włosów. Trycholog skupia się na leczeniu włosów od wewnątrz i na zewnątrz. Zdrowa skóra głowy zaczyna się od zdrowego ciała.
Podczas wstępnej konsultacji, trycholog stara się określić gdzie tkwi źródło problemu. Aby prawidłowo rozpoznać schorzenie i postawić adekwatną diagnozę, niezbędna jest gruntowna wiedza i doświadczenie. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, nasi specjaliści zalecają badania hormonalne, genetyczne, pierwiastkowe oraz na nietolerancję pokarmową. Ogromne znaczenie ma także dogłębna analiza włosa i skóry głowy, która pozwoli specjaliście rozpoznać podłoże problemu i określić najlepszą drogę leczenia. Badanie trychoskopem pozwala:

  • Ustalić, czy tempo utraty włosów jest nadmierne
  • Ustalić, czy cebulki włosów znajdują się w prawidłowej fazie wzrostu
  • Ocenić uszkodzenia struktury włosa
  • Określić stopień łysienia plackowatego
  • Potwierdzić obecność pasożytów lub zakażeń grzybiczych
  • Wykryć dysproporcje zdrowotne w organizmie
  • Potwierdzić obecność dziedziczonych problemów z włosami.

Uzyskanie tych informacji pozwoli specjaliście rozpoznać przyczynę problemu i postawić bezbłędną diagnozę. Istnieje wiele metod leczenia i preparatów mających za zadanie poprawę kondycji skóry głowy i włosów. Dobranie niewłaściwej kuracji może tylko przyczynić się do pogorszenia sytuacji. Dlatego tak ważną rolę odgrywa profesjonalizm, pozwalający na dopasowanie odpowiedniej kuracji i sposobu pielęgnacji. Poprawna diagnoza to najważniejszy punkt w drodze do odzyskania witalności włosów i skóry głowy.